top of page

FVD opent eigen school

Foto van schrijver: Robin van Oudewater
Robin van Oudewater
19 aug
1 minuten om te lezen

Een nieuwe school in Almere die is opgezet vanuit Forum voor Democratie opent deze week met overheidssubsidie. De zogenoemde Renaissanceschool heeft daardoor toegang tot publiek geld, terwijl de school nauw verbonden is met de politieke beweging van FVD.


lokaal

De constructie leidt tot discussie in de Tweede Kamer. Een meerderheid wil bekijken of de regels voor nieuwe scholen moeten worden aangescherpt.


Politiek en onderwijs botsen


De school is opgericht vanuit de ideeën van Forum voor Democratie. FVD-leider Thierry Baudet heeft zich eerder sterk gemaakt voor onderwijs waarin volgens hem meer aandacht komt voor Nederlandse cultuur en geschiedenis.


Critici maken zich zorgen over de invloed van een politieke partij op het onderwijs. Zij vragen zich af of publiek geld mag worden gebruikt voor een school die ideologisch sterk verbonden is met één politieke beweging.


De school benadrukt dat zij aan de wettelijke eisen voor onderwijs voldoet.


Kamer wil regels aanpassen


De discussie gaat daarmee verder dan alleen de nieuwe school in Almere. Kamerleden willen voorkomen dat politieke organisaties via bestaande onderwijsregels rechtstreeks invloed krijgen op kinderen.


Daarbij speelt ook de vrijheid van onderwijs een rol. Die vrijheid is in Nederland grondwettelijk beschermd.


De komende tijd kan de Tweede Kamer daarom bekijken of nieuwe scholen aan strengere voorwaarden moeten voldoen voordat zij publieke financiering krijgen.

Versterk je mentale welzijn.

betaalbaar en deskundig

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.

© 2026 politiekvanmorgen

bottom of page